خبرخور

ایران هفتمین کشور در درمان سرطان با پروتون تراپی و کربن تراپی

ایران هفتمین کشور در درمان سرطان با پروتون تراپی و کربن تراپیبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و سلامت گروه علمی فرهنگی هنری خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی مرکز ملی یون درمانی ایران، در دیدار نمایندگان معاون درمان، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و تیم کارشناسی مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های آن معاونت در بازدید از طرح در حال احداث مرکز ملی یون‌درمانی در استان البرز تأکید شد: در حال حاضر روند پیشرفت این طرح به صورت سه نوبت شبانه روزی با رعایت تمام جوانب امر و الزامات فنی و علمی در حال اجرا است.

در این گزارش تصریح شده است: در راستای تعاملات هماهنگی‌ها و همکاری‌های مستمر فی مابین درباره تدوین استاندارد خدمات نوین پزشکی و پیشنهاد تعرفه‌های درمانی این مرکز با جدیدترین روش درمان سرطان با فناوری پروتون تراپی و کربن تراپی که برای نخستین بار در کشور و منطقه است جمهوری اسلامی ایران به عنوان هفتمین کشور صاحب این فناوری در جهان معرفی می‌شود.

پرتودرمانی، استفاده از پرتو‌های یون‌ساز برای کنترل و درمان سرطان است. هم اکنون، برای بیش از نیمی از بیماران سرطانی از روش‌های مختلف پرتودرمانی به‌عنوان قسمتی از برنامه درمانی یا کل آن استفاده می‌شود. پرتودرمانی خارجی یکی از انواع روش‌های پرتودرمانی است که کاربرد گسترده‌ای دارد و برای درمان انواع مختلفی از سرطان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مرکز ملی یون درمانی ایران به عنوان نخستین مرکز درمان سرطان با باریکه کربن و پروتون در ایران است و مجهز به شتاب‌دهنده سینکروترون است.

در اردیبهشت سال ۹۶ مراسم احداث این مرکز با حضور معاون رئیس‌جمهور، وزیر امور خارجه ایران، وزیر بهداشت و آموزش پزشکی و هم‌چنین سفیر کشور اتریش، رئیس هیأت نظارت مرکز مداسترون و مدیر عامل مرکز مداسترون برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + بیست =

دکمه بازگشت به بالا