خبرخور

«ایده تا اجرا»؛ مسابقه زنده دهمین جشنواره مد و لباس فجر

به گزارش خبرگزاری ایرنا از روابط عمومی کارگروه مد و لباس کشور، مریم افغان با بیان اینکه در این دوره نیز طبق روال هر ساله مسابقه‌ای تحت عنوان از ایده تا اجرا در بخش‌­های مختلف خواهیم داشت، افزود: این رویداد شامل سه بخش لباس اجتماع بانوان، لباس اجتماع مردان یا همان بالاپوش مردانه و بخش چادر در حوزه عفاف و حجاب می­باشد.

وی گفت: هر ساله گروه ­هایی از تهران و شهرستان ها شرکت می کردند که اسکان آنها بر عهده کارگروه بود ولی امسال به دلیل کرونا اینکار امکان پذیر نمی باشد، ولی با این حال ۷۳ گروه سه نفره که هر گروه شامل یک نفر کارشناس دوخت، یک نفر الگوساز و یک نفر طراح می باشند که از طریق سایت جشنواره و با ارسال رزومه، نمونه کار، سوابق و مدارک علمی، نسبت به ثبت نام اقدام نموده­ اند؛ پس از اتمام مدت زمان ثبت نام و بعد از بررسی رزومه ­ها توسط گروه داوری، با هریک از گروه ­های منتخب برای حضور در مسابقه ایده تا اجرا تماس گرفته می­شود.

افغان ادامه داد: برای تمام گروه ­هایی که به این مسابقه راه یافتند، کلیه­ ملزومات این بخش ها اعم از چرخ خیاطی، اتو، ابزارهای خیاطی، طراحی و پارچه با رعایت تمامی پروتکل­ های بهداشتی در اختیار گروه ­ها قرار می­گیرد، گروه ­ها باید در مدت زمان تعیین شده کارهای اجرایی خود را به دبیر بخش مسابقه زنده تحویل دهند.

دبیر بخش مسابقه زنده دهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر گفت: با توجه اینکه موضوع اصلی جشنواره «بهشت کاشان» می باشد، موضوعی دیگر با عنوان «شهید سردار سلیمانی» نیز در این بخش از جشنواره مد نظر قرار گرفته شده است، قطعا شرکت کنندگانی که بتوانند بر این مفهوم نگاهی تازه داشته باشند، توجه ویژه ­ای به آثار آن­ها خواهد شد. در هر بخش از این رویداد یک گروه برتر اعلام و جوایزی نفیس دریافت خواهند کرد؛ همچنین در مرحله نهایی طرح آن‌ها به تولیدکنندگان معرفی می‌شود تا به تولید انبوه دست پیدا کند. ضمن اینکه تمامی شرکت کنندگان در این رویداد نشان شیما و گواهی حضور دریافت خواهند کرد.

دهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر از ۲۵ بهمن ماه تا ۱ اسفند سال جاری در بوستان گفتگو برگزار می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 19 =

دکمه بازگشت به بالا