خبرخور

انتشار اسامی مرحله اول دریافت کنندگان هنرکارت

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا به نقل از صندوق اعتباری هنر، به اطلاع می‌رساند طی رایزنی با مدیران کل ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و نمایندگان صندوق در استان‌ها مقرر شد توزیع کارت‌ها به تفکیک هر استان و از طریق ادارات کل انجام شود.  

در مرحله اول هزار و ۶۶۰ کارت به استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، ایلام، خراسان رضوی، زنجان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمان، کرمانشاه، لرستان، مازندران، مرکزی، همدان و یزد ارسال شد.

اعضا پس از دریافت هنر کارت خود می بایست به منظور فعال‌سازی کارت طبق برگه راهنما، شماره هنرکارت خود را از طریق شماره تلفن همراه اعلام شده در زمان ثبت نام به شماره ۵۰۰۰۲۸۱۹۰ ارسال کنند.

هنرمندانی که تا کنون در بانک آینده حساب نداشته‌اند و کمک هزینه ایام کرونا خود را دریافت نکرده‌اند، قبل از ارسال پیامک فعال‌سازی، جهت احراز هویت به شعب بانک عامل مراجعه نمایند.

برای مشاهده اسامی اولین گروه ارسالی هنرکارت اینجا کلیک کنید.

معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت ارایه تسهیلات رفاهی در قالب طرح‌های حمایتی از هنرمندان گرامی، اقدام به تهیه کارت الکترونیکی تحت عنوان هنر کارت کرده است. در مرحله اول این طرح تعدادی کارت به ‌طور آزمایشی صادر و پس از بررسی نحوه کارکرد خدمات پیش‌بینی شده و جمع‌آوری بازخوردها  تا پایان سال طی چند مرحله برای همه اعضا صندوق صادر خواهد شد. صدور این کارت در راستای مطالبات اهالی فرهنگ و هنر خصوصاً در طی سفرهای حمایتی و مطابق با نیاز سنجی‌های انجام گرفته صورت گرفته است.

هنر کارت دارای قابلیت ارائه خدمات چندگانه است و از این پس کلیه خدمات صندوق از قبیل خدمات بیمه‌ای، طرح تکریم و کمک مستمری و تسهیلات مالی از طریق این کارت ارائه خواهد شد. سایر خدمات رفاهی، فرهنگی، گردشگری و… نیز طی مراحل مختلف روی این کارت فعال خواهد شد.

صندوق اعتباری حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان فعالیت خود را رسما از فروردین ۱۳۸۳ آغاز کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا