خبرخور

امروز پیشرفت نهضت اسلامی نیازمند پرچم‌داری بانوان است

به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد قمی به مناسبت ایام میلاد با سعادت حضرت فاطمه مرضیه(س)، در اولین نشست بین‌المللی «ولایت اجتماعی زنان بر مبنای سبک زندگی فاطمی» برگزار شد، اظهار داشت: نکات بسیاری در رابطه با زنان و مفهوم ولایت وجود دارد ولی نکته اصلی در سطح جامعه این است که باید تحلیل و بررسی کنیم که چرا از این موهبت و از این بانوان فرهیخته بهره‌ای نبرده و استفاده‌ای نمی‌کنیم.

وی ادامه داد: در منظر مسئولیت بنده و از جهت تبلیغی با بحران سکوت روبه‌رو هستیم و حقیقتاً بانوان بسیاری هستند که فرصت صحبت و ارائه مطلب را پیدا نمی‌کنند.

حجت‌الاسلام‌ قمی افزود: امروز میلیون‌ها بانوی فرهیخته داریم که حداقل با فضای مجازی روبه‌رو هستند و مشکلات فرهنگی را دیده ولی درهمان فضای مجازی هم واکنشی نشان نمی‌دهند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه تبلیغ به معنای شناساندن خوبی‌ها و نشر آن است، مطرح کرد: بسیاری از زنان در کشور وجود دارند که با وجود فرهیختگی و دانش کافی به عرصه تبلیغ وارد نشده و کاری در این زمینه انجام نداده‌اند، البته شاید در این زمینه حاکمیت هم به دلیل فراهم نکردن این امکان مقصر باشد ولی قدم اول این اتفاق همین نشست و کنگره قدم اول فراهم کردن امکانات این امر است.
حجت‌الاسلام‌ قمی در رابطه نقش بانوان در کشور ادامه داد: امروز پیشرفت نهضت اسلامی نیازمند پرچم‌داری بانوان است و اگر هم برای انجام این مهم مشکلاتی در عرصه حاکمیت وجود داشته باشد، سازمان تبلیغات اسلامی پذیرای بانوان محترم بوده و حامی نقش‌آفرینی آن‌ها در انقلاب اسلامی خواهد بود.

همچنین در این مراسم مینا بابایی رئیس بسیج جامعه زنان کشور اظهار کرد: دو دیدگاه تمدن اسلامی و غربی موضوع زن همواره جزء موارد مهم است و باید گفت که حضرت امام خمینی (ره) احیاگر نقش و جایگاه واقعی زنان در کشور بوده و چه در عمل و چه در نظر جایگاه زن در انقلاب موقعیت والاتری پیدا کرد.

وی در ادامه با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به کنگره بانوان شهید سال ۹۱ افزود: این پیام خلاصه و عصاره تمامی نظرات مقام معظم رهبری در رابطه با بانوان بوده که ایشان در این پیام بانوان را معمار ایران جدید نامیده‌اند و باید دانست که این تفکر تنها در دایره فکری انقلاب اسلامی قابل‌تصور خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − چهار =

دکمه بازگشت به بالا