خبرخور

«اماه» کتابی که با نگاهی نو از سرور زنان عالم می‌گوید

به گزارش خبرنگار حوزه ادبیات  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان،کتاب «اماه» به قلم سید سبحانی صدر در انتشارات واژه پرداز اندیشه منتشر شد. این اثر نوشتاری تاریخی ادبی از سیره اجتماعی حضرت فاطمه زهرا (س) است.


بیشتربخوانید


کتاب امّاه توانسته است نگاهی نو به زندگی اجتماعی سرور زنان عالم (س) بیندازد و بخش‌ها و جزئیات کمتر دیده و شنیده شده از این بانوی بزرگوار را به تصویر بکشد. روایتی دقیق و منطبق بر واقعیت‌های تاریخی به مخاطب ارائه می‌دهد و نویسنده با تخیلش رنگی داستانی به کتاب نمی‌دهد.

«امّاه» در چهار فصل به چهار بخش مهم از زندگی اجتماعی حضرت زهرا (س) می‌پردازد. ازروابط دخترانه حضرت زهرا (س) با والدینش، و مجموعه‌ای از آنچه در دوران پیش از ازدواج بر ایشان گذشته است می‌گوید؛ سپس گزارشی ملموس و کمی متفاوت از زندگی مشترک آن بانو با همسر بزرگوارش امیرمؤمنان (ع) به مخاطب ارائه می‌دهد.

مجموعه‌ای از سیره حضرت مادر (س) در رفتار با فرزندانش و تکاپوی ایشان در مسیر تربیت و نمونه‌های متعددی از تعاملات حضرت فاطمه (س) با جامعه، تلاش‌های اقتصادی، مجاهدت‌های سیاسی و حدود حضور در جامعه از موارد دیگری است که در این اثر به آن اشاره می‌شود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + هفده =

دکمه بازگشت به بالا