خبرخور

اقوام و ظرفیت‌های ایران زیبا در سریال‌های نوروزی سیما

اقوام و ظرفیت‌های ایران زیبا در سریال‌های نوروزی سیمارسانه ملی برای نوروز ۱۴۰۰ چهار نوبرانه دارد. سریال‌های کمدی و اجتماعی که تصمیم دارند ضمن معرفی ظرفیت‌ها و رسوم بومی مناطقی از ایران زیبا خنده را به لب مخاطب بیاورند. در ادامه نگاهی به این سریال‌ها خواهیم داشت.

«قصه‌های نوری با چاشنی گیاهان دارویی»

شبکه یک سیما قرار است برای سومین بار میزبان نور الدین خانزاده دوستان و خانواده باشد. اینبار اسم معدن و گیاهان دارویی را زیاد می‌شنویم. البته چالش‌های نوری و سلمان و موقعیت‌های طنز داستان هم بر جذابیت کار افزوده است.
تصویر برداری فصل سوم نون خ هفته آینده به پایان می‌رسد و تدوین چند قسمت آن تمام شده است. حالا همه چیز آماده است تا سعید آقا خانی که چهره خوشنام کمدی است با روایتی دیگر از زادگاهش در روز‌های کرونایی خاطره شیرینی دیگر برای مخاطبانش رقم بزند.
یکی از ویژگی‌های جالب این سریال حضور کرد زبانان عزیز در جلو و پشت دوربین است. افرادی که با حساسیت ویژه‌ای از آب و خاک اجدادیشان می‌گویند.
جالب است بدانید نون خ ۳ا نخستین سریالی است که عوامل آن با ماسک جلوی دوربین رفته اند و در سریال با کرونا هم بسیار شوخی شده است.
این سریال قرار است در ۱۵ قسمت روی آنتن شبکه یک سیما برود.

«پایتختی‌ها مشغول کارند»

عوامل سریال پایتخت هم که پیش از این قول داده بودند قسمت‌های پایانی فصل ششم این سریال که به دلیل کرونا امکان تصویر برداریش نبود را بسازند، این روز‌ها مشغول کارند و قرار است پایانی متفاوت برای این فصل رقم بزنند. حالا باید منتظر ماند و دید دستپخت سیروس مقدم به دل مخاطب می‌نشیند؟

«هم بازی؛ عاشقانه‌ای امروزی»

سریال «هم بازی» به کارگردانی سروش محمدزاده و تهیه کنندگی نوید محمودی مهمان نوروزی شبکه دو سیما است و عوامل آن برای سرعت بخشیدن به کار با ۲ گروه تصویربرداری در تهران و اطراف گرمسار مشغول به سر انجام رساندن کار هستند
نوید محمودی که با سریال هایی، چون سایبان و دل دار نشان داده نیاز و ذائقه جوانان را می‌داند این بار هم اثری اجتماعی تهیه کرده است
«هم بازی» ملودرام عاشقانه‌ای است که سعی دارد در فضایی جدید با قصه‌ای اجتماعی به روابط، اشتغال جوانان و مسئله هویت نگاه ویژه‌ای داشته باشد.
حضور و معرفی چهره‌های جوان بازیگری در کنار بازیگران با تجربه ای، چون آتیلا پسیانی از ویژگی مثبت این سریال به حساب می‌اید

«احتمال نوروزی شدن بوتیمار»

سریال نوروزی شبکه سه هنوز رسماً معرفی نشده است، اما گمانه زنی‌هایی درباره نوروزی شدن «بوتیمار» وجود دارد.
بوتیمار به کارگردانی علیرضا نجف زاده و تهیه کنندگی مهران مهام این روز‌ها مراحل پایانی تولید را می‌گذراند.
در خلاصه داستان این سریال آمده است:
بوتیمار همیشه در تشنگی به سر می‌برد، اما آن هنگام که به رودخانه و یا دریا می‌رسد، نگران می‌شود که مبادا آب دریا تمام شود و او از تشنگی بمیرد، پس آب نمی‌خورد و تشنه می‌ماند… بوتیمار همیشه نگران فرداست
حمید لولایی، مرجانه گلچین، هدایت هاشمی، مهران رجبی، اشکان اشتیاق، ساناز سماواتی و علی صبوری از بازیگران اصلی این سریال هستند.

«نوروز رنگی؛ سریالی با لهجه شیرین مشهدی»

علی مسعودی که خیلی‌ها با عنوان علی مشهدی او را می‌شناسند به سراغ قصه‌های زادگاهش رفته است و تصمیم دارد در نوروز رنگی با لهجه و گویش مشهدی دقایق شیرینی برای مخاطبانش رقم بزند.
نوروز رنگی در بیست قسمت، داستان روز‌های پایانی اسفند یکی از سال‌های دهه ۶۰ را روایت می‌کند که در عینِ طنز و سرگرمی، قرار است به سنت‌ها و آداب ایرانی در شهر مشهد مقدس بپردازد.
رابعه اسکوبی، جواد خواجوی، یوسف تیموری، و علی مسعودی از بازیگران این سریال هستند.
افزون بر این‌ها رسانه ملی برای نوروز ۱۴۰۰بیش از ۱۴۴فیلم سینمایی و ۱۶سریال روز خارجی برای مخاطبانش تدارک دیده است
از ویژگی‌های برجسته سریال‌های نوروز ۱۴۰۰می توان به گستره جغرافیایی و فرهنگی آن اشاره کرد. از نمایش ظرفیت‌ها و فرهنگ غنی کرد زبانان عزیز تا حکایت‌های پایتختی‌ها در مازندران، قصه جوانان قلب پایتخت و رسوم دیدنی مردمان خطه خراسان.
تنوعی که رضایت مخاطب در نوروز ۱۴۰۰را هدف قرار داده است.

اقوام و ظرفیت‌های ایران زیبا در سریال‌های نوروزی سیما سحر قناعتی
خبرنگار تحریریه علمی فرهنگی و هنری خبرگزاری صدا و سیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =

دکمه بازگشت به بالا