خبرخور

اسفند، برگزاری آزمون دستیاری تخصصی دانشگاه‌های علوم پزشکی

خانم دکتر مرضیه نجومی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار سلامت گروه علمی فرهنگی هنری خبرگزاری صدا و سیما افزود: آزمون دستیاری تخصصی دانشگاه‌های علوم پزشکی طبق قانون در اسفند هر سال برگزار می‌شود و دوره قبل صرفا بخاطر شرایط اضطراری کرونا به تعویق افتاده بود، اما امسال طبق برنامه برگزار می‌شود.

کد ویدیو

دبیر شورای آموزش پزشکی وزارت بهداشت گفت: سال گذشته بخاطر همه گیری ویروس کرونا بسیاری از امتحانات دستخوش تغییر شد و ما هم ناچار شدیم آزمون دستیاری تخصصی را کمی با تاخیر برگزار کنیم، اما این آزمون باید اسفند هر سال برگزار شود.
وی ادامه داد: در دوره قبلی وقتی که منابع آزمون اعلام شد در همان زمان وزارت بهداشت اعلام کرد که برای دوره بعد تغییراتی در دو منبع رخ خواهد داد و تغییرات مورد نظر هم در همان زمان اعلام شدند.
دکتر نجومی افزود: داوطلبان ما بیش از یک سال است که از تغییرات منابع باخبر هستند و می‌توانستند برای آزمون این دوره برنامه ریزی لازم داشته باشند.
وی گفت: اگر ما آزمون این دوره را به تعویق بیاندازیم مشخص نیست که با توجه به همه گیری کرونا شرایط آینده چگونه خواهد بود و بنابراین در کمیته‌های مختلف به این جمع بندی رسیده ایم که آزمون در زمان مقرر دراسفند برگزار شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + سه =

دکمه بازگشت به بالا