خبرخور

استقلال و عزت از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است

به گزارش ایرنا، سید محمد حسینی سه‌شنبه‌شب در نشست مجازی ” انقلاب اسلامی، بایدها و واقعیت‌ها ” در شهرستان گناوه افزود: بعضی‌ها نمی‌دانند که کشور چه وضعیتی در دوران رژیم ستمشاهی داشت و اکنون به چه جایگاه والایی دست یافته است.

وی اظهارکرد: کسانی که با تاریخ معاصر آشنا هستند می‌دانند در دوران‌های مختلف تاریخی، بخشی‌هایی از کشور و خاک ایران در اثر بی کفایتی پادشاهان از دست رفته و از کشور جدا شد، اما در دوران انقلاب اسلامی با وجود هشت سال جنگ تحمیلی در نظام نوپا، حتی یک وجب از خاک کشور ما جدا نشد که این دستاورد بسیار بزرگی است.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاداسلامی  افزود: انقلاب اسلامی به تعبیر اروپایی‌ها و بسیاری از اندیشمندان، انقلاب به نام خدا بود و در عصری که غرب و شرق به دین ستیزی و مبارزه و  تضعیف باورهای دینی و اسلام می‌پرداختند تا مردم پیرو فرهنگ آنان شوند،  پیروز شد.

وی گفت: رسالت و تفکر شخصیتی امام خمینی (ره) این بود که می‌توان تحولاتی در جامعه، خواص و نخبگان ایجاد کرد و اگر حرکتی کنند اراده الهی هم تعلق می‌گیرد که به نتیجه برسند و در نتیجه این مسیر الهی و اسلامی  به پیروزی رسید.

حسینی بیان کرد: امام خمینی (ره)  دارای روحیه انقلابی و جهادی بودند و به نام خدا و اسلام حرکت انقلاب را آغاز کردند و با همراهی مردم  این شجره طیبه به پیروزی رسید و همه مدیون مجاهدت ایشان هستیم.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی دارای دستاوردهای بزرگی است اما با آن نقطه‌ای که می‌خواهیم دست یابیم و آنچه که وجود دارد هنوز فاصله است و باید دید این فاصله‌ها را چگونه باید پر کرد و چه راهکارهایی در این زمینه وجود دارد.

وی ادامه داد: موضوع نشست “انقلاب اسلامی بایدها و واقعیت ها”  برگرفته از بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری است و در آن نقاط قوت و ضعف‌هایی اشاره و توصیه‌هایی فرمودند که باید به آنان عمل شود تا بتوان به اهداف بلند انقلاب دست یابیم.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب، رهبر معظم انقلاب به برخی دستاوردهای مهم انقلاب اشاره فرمودند، افزود: ثبات و حفظ تمامیت ارضی و امنیت کشور یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است که رهبر معظم انقلاب در این بیانیه به آن پرداخته است.

حسینی بیان کرد: در دوران هشت سال دفاع مقدس، همه مهمات و اسلحه به کشور درقالب وارداتی بود و قدرت ساخت آنان را حتی در داخل  نداشتیم اما امروز به همت متخصصان داخلی به فناورهایی دست یافتیم که از لحاظ دفاعی خود را تقویت و تامین کرده و دشمنان جرات ندارند به قلمرو ایران نزدیک شوند.

وی ادامه داد: توسعه زیرساخت‌های حیاتی، افزایش میزان مشارکت مردم، اخلاق و معنویت در جامعه، محرومیت زدایی و ایستادگی در برابر قدرت‌های بزرگ از دیگر دستاوردهای انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب است.

 وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به دستاوردهای علمی کشور گفت: توسعه علمی کشور بعد از انقلاب بسیار چشمگیر بوده‌است و  در برخی رشته‌ها جزو ۱۰ کشور اول جهان است که حتی کشورهای پیشرفته از ایران انتظار همکاری دارند.

حسینی افزود: در کنار نقاط قوت‌های انقلاب، ضعف‌هایی وجود دارد و هنوز تا وضع مطلوب که مدنظر بوده، فاصله داریم.

رئیس سابق دانشگاه پیام نور کشور، دشمنی و عناد استکبار جهانی و بویژه آمریکا،  تهاجم فرهنگی، تحریم‌های اقتصادی، وجود نفوذی‌ها از ابتدای انقلاب تاکنون،  ضعف مدیریت‌ها و نبودن روحیه جهادی و انقلابی و ساده زیستی در برخی از مسئولان، نگاه‌های باندی و جناحی و به دنبال منافع خود بودن به جای خدمت به مردم را از  عمده ضعف و ریشه‌ها و موانع  در تحقق اهداف انقلاب اسلامی دانست.

وی با اشاره به اینکه بخشی از مسایل و ناهنجاری‌ها به خود مردم مربوط است گفت: نداشتن اعتماد به نفس، روحیه رفاه طلبی و  بالا رفتن سطح توقعات از دلایلی است که در مقابل شعار ما می‌توانیم قرار دارد و ضرورت دارد که  فرهنگ جامعه و روحیه کار و تلاش جهادی بویژه بین جوانان تقویت شود.

در پایان این نشست که به همت دانشگاه پیام نور شهرستان گناوه برگزارشد، سیدمحمدحسینی به سئوالات  شرکت کنندگان پاسخ داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

دکمه بازگشت به بالا