خبرخور

استامینوفن‌های موجود در بازار تایید شده هستند

استامینوفن‌های موجود در بازار تایید شده هستندبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و سلامت گروه علمی فرهنگی هنری خبرگزاری صدا و سیما، آقای یدالله سهرابی عضو شورای عالی نظام پزشکی گفت: محصولات تولید شده از سوی شرکت های داروسازی زیر نظر مسئول فنی به شکل باکیفیت و با نظارت عالیه وزارت بهداشت و معاونت غذا و دارو تولید می شود و مردم هیچ نگرانی در این باره نداشته باشند.
به طور روزانه اخبار ضد و نقص متعدد در فضای مجازی دست به دست می‌شود. در ایام کرونا هم بر میزان اخبار ضد و نقص در زمینه‌های متعدد به ویژه روند درمان کرونا، کیفیت و اثر بخشی برخی از دارو‌ها منتشر می‌شود. در این میان پیامی در فضای مجازی به این شرح دست به دست می‌شود: «قرص استامینوفن جدیدی وارد بازار شده که در زیر آن به صورت ریز نوشته شده”دگلوفین یا باکلوفن”به هیچ وجه .. به هیچ وجه … استفاده نکنید که ظرف مدت ۷۲ ساعت صد در صد سبب مرگ می‌شود.» حال صحت و سقم این ادعا جای تامل دارد.

افزایش اخبار جعلی درباره کیفیت استامینوفن

آقای دکتر سهرابی در واکنش به خبری درباره کیفیت استامیوفن‌های موجود در داروخانه‌های کشور گفت: طی سال‌های اخیر همواره این شایعه از سوی فیک‌نیوز‌ها منتشر شده است.

عضو شورای عالی نظام پزشکی افزود: محصولات تولید شده از سوی شرکت‌های داروسازی زیرنظر مسؤول فنی به شکل با کیفیت و با نظارت عالیه وزارت بهداشت، معاونت سازمان غذا و دارو تولید می‌شود. مردم هیچ نگرانی درباره کیفیت دارو‌های مورد تایید وزارت بهداشت نداشته باشند، چون تمامی دارو‌های موجود در داروخانه‌ها تایید سازمان غذا و دارو را دارند.

او افزود: مردم نباید به اخبار فیک نیوز در فضای مجازی توجه کنند، بلکه باید اطلاعاتشان را از سایت‌های معتبر سازمان نظام پزشکی، انجمن‌های علمی و تخصصی و سازمان غذا و دارو اخذ کنند.

آقای دکتر سهرابی تأکید کرد: مردم دقت کنند که منابع خبری یا فرد ارائه کننده اطلاعات باید از افراد شاخص و مورد تأیید باشند در غیر این صورت هر گونه ادعایی کذب محض است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =

دکمه بازگشت به بالا