خبرخور

از «پیچ تند» تا «آرامش از نوعی دیگر»

شبکه چهار سیما که به صورت هفتگی جمعه ها ساعت ۱۵ یک تله تئاتر منتخب را روانه آنتن پخش می کند.،به احترام تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا، دو هفته استثنائا برنامه های زنده شبانه همچون شب های هنرپخش نمی شود.  به همین منظور علاوه بر روز جمعه، از یکشنبه ۲ آذر شبها ساعت ۲۳ یک تله تئاتر منتخب تقدیم علاقه مندان به هنرهای نمایشی می کند. در ادامه اطلاعات تله تئاتر ها آمده است:

پیچ تند به کارگردانی مهرداد رایانی مخصوص یکشنبه ۲ آذر ساعت ۲۳ پخش می شود.
در این تئاتر تلویزیونی سیامک صفری، مجید صالحی و علیرضا مهران به ایفای نقش پرداخته اند و مهرداد رایانی مخصوص کارگردان هنری و مسعود فروتن کارگردان تلویزیونی این مجموعه را برعهده داشته اند.
پیچ تند به تهیه‌کنندگی شهرام ریحانی تهیه شده و اقتباسی از یک اثر آلمانی و کمیک نوشته تانکر دز است که مترجمی آن را اصغر نصرتی برعهده داشته است.
گفتگوی شبانه ساخته داریوش مودبیان دوشنبه ۳ آذر ساعت ۲۳ پخش می شود.
 علی نصیریان و مهدی فتحی در این تله تئاتر به ایفای نقش پرداخته‌اند .
تله تئاتر آرامش از نوعی دیگر به کارگردانی شهره لرستانی سه شنبه ۴ آذر ساعت ۲۳ پخش می شود.
تله‌تئاتر آرامش از نوعی دیگر بر اساس نوشته‌ای از تام. اس.تاپارد ساخته شده و هادی مرزبان، اکبر زنجانپور، شهره لرستانی، شقایق فراهانی، عباس غفاری و فرمیسک فاریا از جمله بازیگران آن هستند.
زنجانپور ایفاگر نقش اصلی نمایش تلویزیونی آرامش از نوع دیگر است که توسط علی‌اصغر آزادان تهیه‌ شده است.
اولین قسمت از تله تئاتر دو قسمتی چرخ دنده به کارگردانی قطب‌الدین صادقی و تهیه کنندگی عباس رضایی،جمعه ۷ آذر ساعت ۱۵ پخش می‌شود.
متن اصلی چرخ دنده را ژان پل سارتر نوشته و داریوش مودبیان آن را ترجمه کرده است.
جمشید جهانزاده، کاظم هژیر آزاد، کرامت رودساز، مهدی تقی‌نیا، دکتر محمود عزیزی و فریبا خادمی از جمله بازیگران «چرخ دنده» هستند.

خطرات موبایل مامان‌ها در دست بچه‌ها

مامان ها امروز به معضلات دسترسی کودکان به تلفن همراه مادران می پردازد.

برنامه مامان ها با اجرای منصوره مصطفی زاده در هفته جدید طی چهار قسمت از یکشنبه تا چهارشنبه پخش می شود و با محور کودکان و تلفن همراه روی آنتن شبکه سه می رود.

در قسمت اول این برنامه که امروز یکشنبه دوم آذر پخش می شود به دسترسی کودک به تلفن همراه مربوط می شود.

یکی از چالش های مادران این است که گوشی های تلفن همراه خود را در اختیار فرزندانشان قرار می دهند که در دوران شیوع کرونا و همزمان با آموزش های مجازی فراگیرتر هم شده است.

 غیر از آموزش، تفریح، سرگرمی و کنجکاوی نیز دلیل دیگری است که کودک را به سمت گوشی های والدین می کشاند و پدر و مادر بدون در نظر گرفتن ملاحظات مختلف، گوشی خود را به فرزندان می سپارند که قرار است امروز درباره این دغدغه گفتگو شود.

یک ویژگی این برنامه در قیاس با دیگر برنامه های گفتگومحور این است که در هر قسمت از این برنامه مادران عادی جامعه در گفتگو با مجری به بیان دغدغه ها و تجربیات خود می پردازند و علاوه بر آنها از تجربیات کارشناسانه نیز استفاده می شود.

مامان ها برنامه‌ای با موضوع سبک زندگی و تربیت فرزند است که به تهیه کنندگی مجتبی حسینی، سردبیری سیدمیلاد ناظمی و کارگردانی سعید ابراهیمی از شبکه سه پخش می شود.

کاوه خداشناس مهمان «دست در دست» می‌شود

کاوه خداشناس، بازیگر سینما و تلویزیون یکشنبه ۲ آذرماه بعد از گفتگوی ویژه خبری مهمان برنامه شبانگاهی شبکه دو به نام دست در دست می‌شود.

کاوه خداشناس با حضور در برنامه دست در دست گفتگویی صمیمانه با سلمان فرخنده را رقم می‌زند. همچنین علیرضا کیا از گروه «منهای فقر» دیگر مهمان این برنامه است.

گروه «منهای فقر» توسط جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران تشکیل شده که در برهه‌ای از زمان نیاز به کار عملیاتی برای خانواده‌های کمتر برخوردار و بی‌بضاعت را احساس کرده و وارد میدان شده‌اند. تفاوت گروه «منهای فقر» با سایر گروه‌ها این است که به صورت اورژانسی به مسائل خانواده‌ها رسیدگی می‌کند. این گروه در قالب یک گزارش مشکلات خانواده‌ها را با مردم در میان می گذارد و با مشارکت مردمی طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت اقدام به رفع مشکل خانواده مورد نظر می‌شود.

گفتنی است دست در دست در ۱۵ قسمت به افراد تاثیرگذاری می‌پردازد که در بزنگاه‌های مختلف اجتماعی همراه مردم بوده‌اند. این افراد که می‌توانند صاحب نام یا چهره شناخته‌شده‌ای هم نباشند در جدیدترین میدان همدلی یعنی دوران شیوع کرونا گام‌های موثری در یاری رساندن به همنوعان خود برداشته‌اند.

دست در دست که تیتراژ آن را حامد فقیهی خوانده، علاوه بر دعوت و گفتگو با چهره‌های حوزه‌های مختلف فرهنگی، هنری، ادبی، ورزشی، اجتماعی و … به پخش گزارش‌هایی از کمک همدلانه مردم به یکدیگر در سراسر ایران می پردازد. تهیه موشن‌هایی از شخصیت‌های تاثیرگذار و کسانی که در کار خیر پیش قدم بوده‌اند، برگزاری پویشی مردمی با محوریت ارسال داستان هایی با موضوع کرونا به صورت نوشته، فیلم، صدا و اهدای جوایز به آثار برگزیده از دیگر قسمت‌های این برنامه است.

دست در دست کاریست از گروه معارف شبکه دو و مرکز رسانه سازمان تبلیغات اسلامی به تهیه‌کنندگی هادی خدادی و کارگردانی مهدی زنگنه که پنجشنبه، جمعه، شنبه و یکشنبه بعد از گفتگوی ویژه خبری حوالی ساعت ۲۳:۳۰ روانه آنتن می شود.

کارآگاه علوی به جام جم می آید

احمد نجفی و گروه موسیقی راستین، امشب دوم آذرماه میهمانان جمع ایرانی هستند .

جمع ایرانی در این قسمت میزبان احمد نجفی، بازیگر سینما و تلویزیون است، از جمله مشهورترین آثار وی، هنرنمایی در نقش کارآگاه علوی می باشد .
ضمنا گروه موسیقی راستین با خوانندگی وحید حمیدی از دیگر میهمانان این برنامه هستند .

فریبا باقری و مهبد قناعت پیشه اجرای این برنامه را بر عهده دارند .

جمع ایرانی، هر شب ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه به وقت تهران به صورت زنده از شبکه جهانی جام جم پخش می شود .

«افق سینما» ی ایران در ساحت فیلم های انقلابی

بیست و یکمین قسمت برنامه تلویزیونی افق سینما با موضوع نقش حمایتی دستگاه های اجرایی کشور در توسعه سینمای انقلاب و دفاع مقدس، یکشنبه این هفته از شبکه افق پخش می‌شود. برنامه تلویزیونی افق سینما با حضور کارشناسان برجسته سینمای ایران همچون تهیه‌کنندگان، بازیگران و سینماداران و مدیران سینمایی و فرهنگی کشور، طی هفته جاری هر روز از شبکه افق سیما پخش خواهد شد.

در بیست و یکمین قسمت این برنامه، دکتر سید محمد یاشار نادری رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح و قاسم بخشی مدیر بخش سیدالشهدای مقاومت شانزدهمین جشنواره جهانی فیلم مقاومت حضور خواهند داشت.موضوع گفت‌وگوی این برنامه، نقش حمایتی دستگاه های اجرایی کشور در توسعه سینمای انقلاب و دفاع مقدس است.

کیوان امجدیان کارشناس رسانه ای هم به صورت تلفنی در این گفت وگو شرکت می کند.

سعید الهی اجرا و سردبیری افق سینما را بر عهده دارد. این برنامه هر روز ساعت ۱۷:۳۰ از شبکه افق پخش می‌شود و تکرار آن هم ساعت ۳ بامداد روز بعد روی آنتن می‌رود.

«نبرد برای زندگی» در سرزمین اینکاها

مجموعه نبرد برای زندگی این هفته سراغ مردمی می‌رود که در کشور پرو واقع در قاره آمریکا با سختی‌های کار و شغل خود دست و پنجه نرم می‌کنند. مجموعه مستند نبرد برای زندگی درباره افرادی است که با مشاغل سخت و کم درآمد در کشورهای فقیر برای بقا تلاش می‌کنند و این هفته هم به سراغ کشور گینه نو و مردم ساکن آن رفته است. همراه با این مجموعه سفری خواهیم داشت به پرو، کشوری که گذشته از این که به عنوان مهد امپراتوری اینکا شناخته می‌شود، وطن شمار زیادی از بومیان قاره آمریکا هم هست.

کوه‌های آند از شمال به جنوب پرو امتداد دارد و این کشور را به سه بخش تقسیم می‌کند، مناطقی که در برخی قسمت ها برای عبور و مرور، دشواری های فراوانی وجود دارد.

این قسمت از مستند نبرد برای زندگی ساعت ۱۹ روز یکشنبه دوم آذرماه از شبکه افق پخش می شود.

معرفی کتاب وقتی شب پره‌ها در گرگ و میشن در«روز خوش»
برنامه روز خوش دوشنبه۳ آذر ماه با  با موضوعات روانشناسی،تاریخو معرفی کتاب روی آنتن شبکه جام جم سیما می رود.
دکتر آتنا ناصری دارای دکترای تخصصی روانشانسی سلامت دوشنبه ۳آذر ماه به موضوع سلامت جسم و روان می پردازد. در ادامه دکتر حامد ایرانشاهی پژوهشگر تاریخ و استاد دانشگاه به محله تهران قدیم «عودلاجان»تهران می رود.
آیتم «خوش مزه» سالاد روسی را آموزش می دهدو « خوش قلم» این هفته قتی شب پره ها در گرگ و میشن اثر علی بکائیان و یاشار هاشم‌زاده معرفی می شود.
مصطفی دالایی از مستند سازان کشور نیز از مهمانان دوشنبه برنامه «روز خوش» خواهد بود.
برنامه «روز خوش» با نگاه به زندگی از منظر سبک زندگی ایرانی – اسلامی با اجرای محمدامین نبی اللهی و مریم ماهور تلاش می‌کند صبحگاه ایرانی – اسلامی را به نمایش بگذارد. علاوه بر این، در این برنامه اطلاعات، اخبارو رویدادهای امیدبخش به ویژه نمایش پیشرفت های غرورانگیز ایرانیان توسط مهدی آقابیگی به سمع و نظر مخاطبان می‎رسد.
مجله صبحگاهی «روز خوش» از دوشنبه تا جمعه ساعت ۹ صبح به وقت تهران به تهیه کنندگی حسین علیاری از شبکه جهانی جام‌جم پخش می‌شود.

وقف جوانی برای احیای طبیعت به روایت «ما ایرانی ها»
برنامه ما ایرانی ها امشب یکشنبه دوم آذرماه میزبان نازنین حیدری فعال محیط زیست و مریم جعفری جهادگر و مشاور آموزشی دانش آموزان محروم می شود تا روایت فعالیت های خیرخواهانه خود را برای مخاطبان تبیین کنند.
نازنین حیدری فعال محیط زیست در این برنامه به تبیین تصمیم خود به زندگی در شمال کشور با وجود مخالفت ها و نگرانی های خانواده و نحوه شروع فعالیت خود برای حفظ محیط زیست با جمع آوری زباله ها و مراقبت از طبیعت  برای داشتن محیط زندگی سالم تر می پردازد.وی همچنین مشکلات و سختی های خود را در مواجهه با دیدگاه منفی افراد جامعه به عنوان “زباله جمع کن” روایت می کند.
مهمان بعدی  ما ایرانی ها مریم جعفری دبیر رسمی آموزش و پرورش و جهادگر و مشاور آموزشی دانش آموزان محروم و کم برخوردار در بنیاد خیریه خرد در شهرستان ابرکوه است  که حتی در شرایط بحرانی جسمی هم دست از فعالیت آموزشی خود برنداشت.

 خانم جعفری یک روز بعد از انجام عمل جراحی، در حالی که بر روی تخت بیمارستان بود، به خاطر احساس مسئولیت، در شرایط نامساعد جسمی، انجام وظیفه آموزشی را ترک نکرد و تصویر او در فضای مجازی جهانی شد. به گفته او آموزش در هیچ شرایطی تعطیل بردار نیست.

برنامه  ترکیبی ما ایرانی هاکاری از گروه اجتماعی شبکه پنج سیما است که یکشنبه ، سه شنبه ، پنج شنبه و جمعه  هر هفته ساعت ۲۲ از شبکه پنج  سیما پخش خواهد شد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + شانزده =

دکمه بازگشت به بالا