دسته‌بندی نشده

از شب ربیع الاول در همان آدرس همیشگی خواهیم بود

سلام

شخصی تصمیم گرفت کار و کاسبیی راه انداخته و مغازه‌ی خواروبارفروشی بزند. با توجه به سرمایه‌ای که داشت شروع این کار نباید زمان زیادی می‌برد اما دوستان دیدند زمان زیادی گذشته و رفیق‌شان هنوز مغازه‌اش را افتتاح نکرده است. علت را جویا شدند و فهمیدند رفیق‌شان قصد دارد تا تکمیل محصولاتش مغازه‌اش را افتتاح نکند: «من روزی مغازه‌ام را باز خواهم کرد که جنسم جور باشد و هیچ‌مشتریی دست‌خالی از مغازه‌ام بیرون نرود.»

هرچه دوستان و با تجربه‌ترها می‌گفتند که هرچقدر هم که جنست را جور کنی ممکن است چیزی از قلم بیفتد؛ کار را باید شروع کرد و نقایص کوچک را در حین انجام کار برطرف. اما مرد بر نظر خود مصر بود تا اینکه خبر افتتاح مغازه‌اش را به دوستانش داد.

به محض اینکه در مغازه را باز کرد و کرکره را بالاکشید و داخل شد اولین مشتری وارد شد و گفت: «آقا ببخشید زغال دارید؟». مرد دکان‌دار زغال نداشت، یادش رفته بود زغال را در لیست خریدهایش قرار دهد. یاد حرف دوستانش افتاد که می‌گفتند کار باید شروع شود و نقایص کوچکش در حین انجام برطرف.

این حکایت را همیشه پدرم وقتی می‌خواست بگوید کار آدمیزاد ممکن است همیشه یک‌جایش لنگ بزند برایمان تعریف می‌کرد. می‌گفت: کار را شروع کنید! با قدرت و توکل و نقایص احتمالی را به مرور برطرف کنید.

این را عرض کردم که بگویم به فضل الهی در شب اول ماه شادی اهل بیت علیهم‌السلام یعنی ماه ربیع‌الاول کار درکیمیا البته در همان آدرس اصلی و سابقش یعنی www.kimia-ac.ir  شروع خواهم کرد. هرچند به نظرم خیلی از کارهایش مانده اما می‌دانم که تا تامین نظرم هنوز فاصله‌ی بسیار دارد و منتظرماندن برای تکمیلش وقتم را خیلی می‌گیرد. بنابراین ان‌شاءالله از تاریخ یکشنبه ۲۲ آذرماه ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۰۰ بامداد در آدرس جدید خواهم بود و کیمیا در بیان محکوم به پشتیبانی برای مطالبم خواهد شد.

در آدرسی که عرض شد امکانات زیادی وجود دارد که به مرور و آرام‌آرام از تک‌تک آن‌ها بهره‌برداری و استفاده کرده و باخبر خواهید شد. فقط نکته‌ی مهم اینکه با توجه به سختی‌هایی که در این اسباب‌کشی متحمل شدم و مقداری از آن‌ها را عرض کردم، ممکن است برخی پست‌های قدیمی و بخش‌ها در دسترس نباشد. خواهش می‌کنم اگر به موردی اینچنینی برخوردید خبرم کنید تا ایراد را برطرف کنم.

امیدوارم وقت زیادی که برای کیمیا از سال ۱۳۸۴ تا امروز صرف شده و در آینده خواهد شد، مصداق تلف‌شدن عمر نباشد و کیمیا هم برای حقیر، هم برای دوستانم و اهالی کیمیا باعث خیر و برکت دنیوی و اخروی باشد.

موفق باشید.

یاعلی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا