خبرخور

ادای احترام جشنواره فیلم مقاومت به شهید مدافع سلامت مریم رحیمی

سیداحد میکاییل‌زاده با اشاره به اهمیت توجه به کادر درمان در زمان شیوع ویروس کرونا در هر رویداد هنری و فرهنگی، اظهار داشت: با هدف تکریم رشادت‌ها و فداکاری‌های کادر درمان در مواجهه با بیماری کرونا و مقام شامخ شهدای جبهه سلامت، شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت به مقام شهیده مدافع سلامت، پرستار مریم رحیمی ادای احترام می‌کند.

وی افزود: شهیده مریم رحیمی، پرستار ۲۷ ساله بیمارستان شهید رجایی شیراز بود که در جبهه مقابله با کرونا، به مقام شهادت نائل شد. 

میکائیل زاده ادامه داد: حس مسئولیت‌پذیری و فداکاری این شهیده بزرگوار به حدی بود که حتی در دوران بارداری بود، همچنان در عرصه خدمت‌رسانی در بیمارستان فعالیت کرد تا در نهایت به فیض شهادت نائل شد.

مریم رحیمی، پنجمین پرستاری است که در استان فارس بر اثر کرونا، به مقام شهادت رسید، فرزند این شهید نیز گرچه به دنیا آمد اما تنها چند ساعت بعد از تولد درگذشت.

مرحله دوم شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، یکم تا هفتم آذرماه همزمان با هفته بسیج در بخش‌های «سینمای ایران و جهان»، «سیدالشهدای مقاومت»، «روایت قلم»، «نقد و پژوهش تحلیل» و انتخاب برگزیدگان ملی «فیلمسازان بسیجی» به دبیری مهدی عظیمی‌میرآبادی به همت انجمن سینمای انقلاب و دفاع‌مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح برگزار می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 18 =

دکمه بازگشت به بالا