خبرخور

آیا دهانشویه ویروس کرونا را از بین می‌برد؟

آیا دهانشویه ویروس کرونا را از بین می‌برد؟به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و سلامت گروه علمی فرهنگی هنری خبرگزاری صدا و سیما، تحقیق جدید نشان داد در محیط آزمایشگاهی دهانشویه در ۳۰ ثانیه می‌تواند کووید۱۹ را از بین ببرد. البته این یافته‌های اولیه هنوز توسط محققان دیگر بررسی نشده است.
نتایج مذکور در حالی منتشر می‌شود که قرار است یک آزمایش بالینی نقش دهانشویه در کاهش سطح ویروس کرونا در بزاق بیماران مبتلا به کووید۱۹ را بررسی کند.
تحقیق مذکور که توسط پژوهشگران دانشگاه کاردیف انجام شده، نشان می‌دهد دهانشویه‌های حاوی ۷ صدم درصد از کلریدستیل پیریدینیوم (CPC) در کاهش کووید۱۹ تأثیرگذار هستند. یافته‌های مذکور تأییدی بر نتایج یک تحقیق مؤخر دیگر است که نشان داد دهانشویه‌های حاوی CPC در کاهش بار ویروسی این عفونت مؤثر هستند.
محققان در این پژوهش در محیط آزمایشگاهی آزمایش‌هایی انجام دادند که شرایط مسیر دهان، حلق و بینی در بدن فرد را تقلید می‌کرد.
پروفسور دیوید توماس محقق ارشد این پژوهش از دانشگاه کاردیف گفت: هرچند این آزمایش نتایج بسیار نویدبخشی دارد و گام مثبتی به حساب می‌آید، اما اکنون به آزمایش‌های بالینی وسیع‌تری نیاز است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا