روان‌شناسیموضوعات

آیا با کسی که افسرده است زندگی می کنید

زندگی با شخص افسرده ممکن است دشوار باشد، اما شما می‌توانید به او کمک کنید.

افسردگی چیست؟

افسردگی بیماری است نه ضعف. افسردگی درمان‌پذیر است. تاثیر درمان و این‌که افسردگی چه مدت ادامه می‌یابد، به شدت افسردگی بستگی دارد. و حمایت دوستان و خانواده بهبود افسردگی را تسهیل می‌کند. با بردباری و شکیبایی، بهبود در هر زمان حاصل می‌شود.

استرس افسردگی را بدتر می‌کند

آن‌ها را برای تمرکز روی موضوعات مثبت در مقابل موضوعات منفی هدایت و تشویق نمایید. اگر درباره‌ی آزار رساندن به خود صحبت کردند، یا اگر قبلاً به خودشان آسیب زده‌اند، آن‌ها را تنها نگذارید. آن‌ها را به استفاده از خدمات اورژانس اجتماعی یا مراکز مشاوره هدایت کنید یا از خدمات این مراکز برای یاری‌رسانی به آن‌ها کمک بگیرید. در این مدت، چیزهایی مانند داروها، وسایل تیز و برنده و سلاح‌های گرم را دور از دسترس قرار دهید و مراقب خودتان نیز باشید. از روش‌های آرامش‌دهی استفاده کنید و به انجام‌دادن کارهایی که از آن‌ها لذت می‌برید، ادامه دهید.

برای افرادی که دچار افسردگی‌اند چه کار می‌توان کرد

یادآوری: وقتی با کسی زندگی می‌کنید که افسرده است می‌توانید به بهبود او کمک کنید و اطلاعات بیشتری درباره‌ی افسردگی کسب کنید و به روشنی بگویید که می‌خواهید کمک کنید.

بدون قضاوت‌کردن گوش کنید و حمایت‌های مورد نظر خود را پیشنهاد کنید. و آن‌ها را به کمک‌گرفتن از متخصصانی که در دسترس‌اند، تشویق کنید. به ایشان پیشنهاد دهید که در جلسه‌ی ملاقات با متخصصان همراهیشان کنید و اگر دارویی برایشان تجویز شده به آن‌ها در مصرف دقیق آن کمک کنید.

شکیبا باشید، تاثیر داروها پس از چند هفته ظاهر می‌شود و به آن‌ها در انجام‌دادن وظایف روزانه و داشتن الگوی غذایی و خواب منظم کمک کنید و آن‌ها را به ورزش منظم و فعالیت‌های اجتماعی تشویق کنید.

دلسرد نشوید!!! ممکن است پیدا کردن درمان مناسب برای افسردگی زمان ببرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا