آی‌تیزکات العلم نشره

آموزش گردکردن گوشه تصاویر در فوتوشاپ

سلام

این کار را امروز از آقای علی همایونی مدیر سایت مای‌دیزاین یاد گرفتم. گفتم ممکن است به درد شما هم بخورد. عین آموزش را از سایت مای‌دیزاین اینجا ثبت می‌کنم. تنها تغییری که در این مطلب دادم این است که آن را از زبان محاوره خارج و ویرایش مجدد و چند غلط تایپی را اصلاح کردم. همین! نهایتاً در قسمت «زکات العلم نشره» هم ثبتش کردم. اینکه آیا می‌شود این کار را در فوتوشاپ آنلاین نیز انجام داد یا خیر امتحان نکردم. اگر شما تست کردید خبرش را اینجا در قسمت نظرات بدهید!

یاعلی

.

«امروز یاد می‌گیریم که چطور در فوتوشاپ گوشه‌ی تصاویرمان را گرد کنیم.

برای این کار ابتدا قسمتی از عکسی که می‌خواهید حاشیه‌ی آن گرد شود را انتخاب کنید. برای مثال یک باکس وسط تصویرتان هست که می‌خواهید گوشه‌های آن را گرد کنید. سپس به آدرس زیر برید:

۱
Select > Modify > Smooth

در پنجره‌ی باز شده زاویه‌ی گرد کردن را مشخص کنید، برای مثال ۵ و Ok را بزنید.

حالا کلیدهای ترکیبی Ctrl+Shift+I را بزنید تا انتخاب شما معکوس شود، سپس با زدن Delete قسمت اضافی را پاک کنید.

نکته: در فتوشاپ قسمت‌هایی از تصویر که به فایل سند چسبیده باشد زاویه‌ای داده نمی‌شود. برای مثال اگر یک تصویر زمینه، تمام سند شما را گرفته باشد و مسیر بالا را طی کنید، هیچ تغییری در تصویرتان ایجاد نمی‌شود. اگر به چنین مشکلی برخوردید کافی است کمی تصویرتان را کوچک کنید؛ برای این کار تصویر را انتخاب کنید و Ctrl+T را بزنید و کمی تصویرتان را با دیواره‌های سندتان فاصله بدهید.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا