خبرخور

آغاز همکاری آستان قدس رضوی با سامانه هیئت‌آنلاین / تجربه حضور ۲۴ ساعته در حرم رضوی

به گزارش حوزه قرآن و عترت  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد مهدی خیرجو معاون ارتباطات و رسانه آستان قدس با اشاره به دیدار با اعضای هیئت امنای سامانه «هیئت‌آنلاین» و آغاز همکاری آستان قدس رضوی با هیئت‌آنلاین گفت: اتفاقات خوبی در هیئت‌آنلاین رخ داده و برای امضای تفاهمنامه بلند مدت همکاری با این سامانه اعلام آمادگی کرده‌ایم.

وی افزود: ظرفیت معرفی امام رضا (ع) بسیار گسترده است. چیزی که ما می‌بینیم و معرفی می‌شود نوک آن کوه یخ هم نیست. شاید نقطه‌ای روی نوک آن کوه است که فعلا بازنمایی می‌شود. ما حداقل ۸۰۰ سال محتوای مکتوبِ دیوانی در اینجا داریم که خیلی هایشان دست نخورده هستند و حتی تا کنون کسی نرفته است این‌ها را استخراج و استفاده کند.

معاون ارتباطات و رسانه آستان قدس با بیان اینکه هیئت‌ها، حسینیه‌ها و تکیه‌ها همگی برای انتقال پیام اهل بیت علیهم السلام هستند، یادآور شد: باید در این زمینه هر محتوای مرتبطی به هیئت‌آنلاین ارجاع داده شود و به مرور این سامانه منبع و مرجع شود.

خیرجو افزود: پیشنهاد برای راه اندازی برنامه ۲۴ ساعته از حرم رضوی علیه السلام بر روی سامانه هیئت‌آنلاین نیز منطقی است و بنده راه اندازی آن را پیگیری خواهم کرد.

وی همچنین به ارتباط آستان قدس با هیئت‌های خارجی اشاره و تاکید کرد: به نظرم باید برای مخاطب بین‌المللی بخشی راه اندازی کنیم که این موضوع با همکاری ما میسر خواهد بود و در بستر هیئت‌آنلاین فضا را برای استفاده زائران و مخاطبان بین المللی فراهم می‌کنیم.

خیرجو با اشاره به راه اندازی بخشی برای موضوع «سبک سازی» گفت: این مسأله به ویژه برای احیای سبک‌های مداحی در حالِ فراموشی مفید است.

احسان جلایر مدیر شبکه امام رضا علیه اسلام نیز در این دیدار با آرزوی موفقیت برای خادمان هیئت آنلاین از آمادگی برای راه اندازی شبکه‌های عربی و اردوی امام رضا (ع) سخن گفت و مقرر شد این شبکه‌ها از سامانه هیئت‌آنلاین برای عموم مخاطبان و علاقمندان با ترافیک رایگان منتشر شود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 8 =

دکمه بازگشت به بالا