خبرخور

آغاز مرحله دوم انتخابات نماینده مدیران مسئول رسانه‌ها

بآغاز مرحله دوم انتخابات نماینده مدیران مسئول رسانه‌هاه‌گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، مرحله دوم این انتخابات که براساس تبصره ۱ ماده ۳۳ آیین‌نامه اجرایی قانون مطبوعات برگزار می‌شود تا ساعت ۱۶ امروز سه شنبه، ۴ آذر ۹۹ ادامه دارد.
تعداد ۴۰۴۴ نفر از مدیران مسئول رسانه‌ها که صلاحیت‌شان برای شرکت در انتخابات بر اساس تبصره ۴ ماده۳۳ آیین نامه اجرایی قانون مطبوعات احراز و نام آن‌ها در فهرست اعلام شده است در سامانه جامع رسانه‌های کشور قرار دارد، می‌توانند در انتخاب نماینده خود در هیات نظارت بر مطبوعات سهیم باشند.
نتیجه این مرحله از انتخابات نیز همانند مرحله نخست، بلافاصله پس از پایان مهلت قانونی و تایید کمیته ناظر، اعلام می‌شود.
حضور نمایندگان مرکز «ماهر» وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات و پلیس «فتا» در ستاد انتخابات برای افزایش ضریب امنیت انتخابات، ازجمله تمهیدات امنیتی هجدهمین دوره این انتخابات است.
مرحله نخست هجدهمین دوره انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات ۲۰ آبان ۹۹ از ساعت ۱۰ صبح آغاز شد و با تایید کمیته ناظر بر انتخابات، پس از تمدید نیم ساعته در ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه به پایان رسید.
حدنصاب مشارکت بالای ۵۰ درصدی با مشارکت ۲۲۶۱ نفر از مدیران مسئول واجد شرایط، در مرحله نخست بدست آمد، اما با توجه به صراحت آیین نامه اجرایی انتخابات، منتخب مدیران مسئول نیز بایستی اکثریت مطلق آرا را کسب کند که این حدنصاب، با اندکی فاصله به دست نیامد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا