خبرخور

آزمایش انسانی واکسن کرونا تولید ایران ، بزودی

دکنر حمید رضا جمشیدی ( دبیر ستاد ملی مقابله با کرونا ) در حاشیه جلسه بررسی پیشرفت های واکسن کرونای تولید ایران که با حضور مسئولان و نمایندگان سازمان بهداشت جهانی در محل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برگزار شده است، در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، افزود: تقریبا از همان روزهای نخست آغاز همه گیری کرونا یعنی اوایل اسفند با پیگیری های آقای نمکی وزیر بهداشت کار روی واکسن کرونا در ستاد اجرایی و چند شرکت دانش بنیان آغاز شد. 

رئیس گروه دارویی ستاد اجرایی حضرت فرمان امام خمینی(ره)  افزود: یکی از مجموعه های پیشتاز در تحقیقات واکسن کرونا ستاد اجرایی بود که شش طرح را آغاز کرد و البته دو الی سه طرح دیگر هم در شرکت های دانش بنیان در حال پیگیری است که کار تولید واکسن در مجموعه های ستاد اجرایی به مراحل خوبی رسیده است و مراحل کارآزمایی حیوانی را پشت سر گذاشتیم .

دکتر جمشیدی خاطرنشان کرد: امروز  در جلسه ای که برگزار شده است ، بعد از ارائه گزارش به سازمان بهداشت جهانی ، با حضور مسئولان سازمان بهداشت جهانی ( مدیترانه شرقی ) و کارشناسان ارشد ژنو و مدیر سازمان بهداشت جهانی در ایران پیشرفت های ایران در تولید واکسن کرونا ارائه و سپس تبادل نظر می شود تا بتوانیم ماه آتی آزمایش انسانی را آغاز کنیم .

 

کد ویدیو

 

دبیر ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: امروز محققان ما جزئیات فنی و علمی کار را با حضور مسئولان واکسن سازمان بهداشت جهانی ارائه می کنند و با تبادل نظری که انجام می شود برای آینده نزدیک برنامه ریزی می کنیم تا آزمایش انسانی را آغاز کنیم.

دکتر جمشیدی گفت: در بعضی از پلتفرم های تولید واکسن کار بسیار خوب پیشرفت داشته است ، هم به لحاظ بی خطری روی حیوانات که آزمایش شد و هم به لحاظ اثربخشی ، در برخی پلتفرم ها هم عقب تر هستیم ، اما در مجموع فاصله ای با سایر کشورها نداریم.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =

دکمه بازگشت به بالا