خبرخور

آخرین مهلت ثبت نام دوره ارشد پیام نور

آخرین مهلت ثبت نام دوره ارشد پیام نورآقای غلامرضا بخشی خانیکی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره آخرین روند ثبت نام دوره فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور گفت: ثبت نام این دوره از طریق سایت سنجش از ۵ آذر آغاز شد و تا ۱۲ آذر ادامه دارد.
وی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور استان تهران متشکل از ۱۸ مرکز و واحد پیام نور است گفت: ۱۲۴ رشته محل پذیرای دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد دوره‌های فراگیر در دانشگاه پیام نور هستند که البته برخی از رشته‌ها مانند رشته حقوق، روانشناسی، مدیریت، آی تی، کامپیوتر و عمران متقاضی بیشتری دارد و آن هم به دلیل زیرساخت‌های مناسب این رشته‌ها است.
آقای بخشی خانیکی تأکید کرد: بر اساس هدف گذاری صورت گرفته قرار است ۱۷ بهمن آزمون این دوره از کارشناسی ارشد دوره‌های فراگیر دانشگاه پیام نور برگزار شود، اما این منوط به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا، سازمان سنجش و وزارت علوم است.
وی گفت: دوره‌های فراگیر پیام نور کارشناسی ارشد با دوره‌های دیگر که از طریق کنکور سراسری پذیرش دانشجو انجام می‌گیرد هیچ تفاوتی ندارد و تمام دوره‌ها با مجوز شورای گسترش آموزش عالی است و یکی از مزیت‌های این دوره‌ها این است که شاغلین که فرصت نمی‌کنند به صورت حضوری در کلاس‌های دانشگاه شرکت کنند می‌توانند از طریق این دانشگاه در دوره‌های آموزشی حضور پیدا کنند.
آقای بخشی خانیکی گفت: منابعی برای هر درس و هر رشته تعیین شده است که داوطلبان بعد از قبولی در آزمون سراسری دوره‌های فراگیر دانشگاه پیام نور، ترم اول آن‌ها که به عنوان ترم دانش پذیری است مورد تأیید دانشگاه قرار می‌گیرد و پس از قبولی بعنوان دانشجوی ترم دوم به تحصیل خود ادامه می‌دهد.
وی ادامه داد: امتحانات این دوره‌ها به صورت مجازی در ۳۱ استان کشور برگزار می‌شود و ظرفیت پذیرش با توجه به زیرساخت‌های الکترونیکی آن یازده هزار داوطلب است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =

دکمه بازگشت به بالا