خبرخور

آخرین آمار کرونا؛ فوت ۹۸ بیمار کووید۱۹

به گزارش خبرنگار  سلامت گروه علمی فرهنگی خبرگزاری صداوسیما، خانم دکتر سیما سادات لاری افزود: از دیروز تا امروز ۶ بهمن ۱۳۹۹ و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۶ هزار و ۳۰۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که ۶۸۱ نفر از آن‌ها بستری شدند.

آخرین آمار کرونا؛ فوت ۹۸ بیمار کووید۱۹
سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: مجموع بیماران مبتلا به کرونا در کشور به یک میلیون و ۳۷۹ هزار و ۲۸۶ نفر رسید.
 
خانم دکتر لاری با بیان اینکه خوشبختانه تا کنون یک میلیون و ۱۷۱ هزار و ۷۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند، گفت: ۴ هزار و ۵۷ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.
آخرین آمار کرونا؛ فوت ۹۸ بیمار کووید۱۹
 
سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه تا کنون ۸ میلیون و ۹۶۰ هزار و ۱۸۶ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده است، تأکید کرد: بر اساس آخرین تحلیل ها، ۱۸ شهرستان کشور در وضعیت نارنجی، ۱۵۴ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۷۶ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.
 
خانم دکتر لاری افزود: وضعیت کرونا در کشور به شدت شکننده، حساس و ناپایدار است و با توقف روند کاهشی بستری و مرگ و میر کرونا مواجه هستیم. یادمان باشد هر گونه اهمال و عادی انگاری موجب بازگشت شهر‌های زرد و آبی به وضعیت قرمز می‌شود و سهل انگاری در عمل به توصیه‌های بهداشتی توسط هر یک از ما موج چهارم کرونا را در کشور فراگیر می‌کند.
 
 
 
 
 
 
 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 12 =

دکمه بازگشت به بالا