خبرخور

آخرین آمار کرونا؛ فوت ۷۹ بیمار

به گزارش خبرنگار سلامت گروه علمی فرهنگی خبرگزاری صداوسیما ،خانم سیما سادات لاری گفت: از دیروز تا امروز ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۶ هزار و ۸۷۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۷۰۱ نفر از آن‌ها بستری شدند.

دکتر لاری سخنگوی وزارت بهداشت: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۴۳۸ هزار و ۲۸۶ نفر رسید.
 
آخرین آمار کرونا؛ فوت ۷۹ بیمار

وی افزود: خوشبختانه تاکنون یک میلیون و ۲۲۹ هزار و ۳۹۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

دکتر لاری گفت: ۳۸۳۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

 
آخرین آمار کرونا؛ فوت ۷۹ بیمار
سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه تاکنون ۹ میلیون و ۴۴۹ هزار و ۶۵۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است افزود:  بر اساس آخرین تحلیل ها، ۱۸ شهرستان کشور در وضعیت نارنجی، ۱۲۴ شهرستان در وضعیت زرد و ۳۰۶ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

شهرستان‌های نارنجی در استان‌های شمال و شامل آمل، بابل، بابلسر، بهشهر، تنکابن، جویبار، چالوس، رامسر، ساری، فریدونکنار، قائمشهر، محمودآباد، نکا، نور و نوشهر در مازندران و صومعه سرا، رودسر و لاهیجان در گیلان هستند.

 

نقش مهم زنان در مقابله با کرونا 

خانم لاری گفت: گرچه همه گیری کرونا محدود به جنسیت خاصی نیست اما زنان کشور در ۱۱ ماه شیوع بیماری متحمل بخش قابل توجهی از مشکلات این ویروس بوده اند. 
وی ادامه داد: مراقبت از بیماران کووید۱۹ در خانواده، رسیدگی به امور تحصیلی فرزندان در شرایط آموزش غیر حضوری، تلاش برای کاهش استرس خانواده در دوران همه گیری بیماری، مشکلات مراقبت در زنان باردار و مراقبت در دوران پس از زایمان، مشکلات زنان سرپرست خانوار و زنان بدسرپرست و فشارهای اقتصادی ناشی از اعمال محدودیت ها در این دوران بحرانی لزوم توجه هر چه بشتر به زنان را نشان می دهد.
وی افزود: اکثریت کارکنان نظام سلامت از بهورز گرفته تا مراقب سلامت، ماما، پرستار نیروهای خدمات تا کادر تخصصی زنانی هستند که در خط اول مقابله با ویروس کرونا قرار گرفته اند و به رغم خستگی های رسیدگی به بیماران باید بین کار و امور زندگی شخصی و خانواده نیز تعادل برقرار کنند.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: روز زن فرصت مناسبی برای قدردانی از زنان سرزمینمان است که با روی گشاده وعزمی راسخ در میدان این مبارزه هستند.
وی افزود: روز زن را به زنان و مادر سرزمینمان به خصوص زنان شاغل در نظام سلامت تبریک می گوییم و تلاش های خالصانه آنان را ارج می دهیم و برای آنان صحت، سلامت و توفیق خدمت به ملت ایران را مسئلت می کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + چهار =

دکمه بازگشت به بالا